מהו שאלון ה- SDS?

שאלון ה- SDS (Self-Directed Search), הוא כלי להערכת נטיות תעסוקתיות במילוי עצמי. בעת מילוי השאלון, תתבקש להשיב על שאלות הנוגעות לשאיפות, לפעילויות, לכישורים ולתחומי העניין שלך בתחומים מקצועיים שונים. באמצעות התשובות שתספק ה- SDS יפיק קוד-מסכם אישי, המורכב משלוש אותיות. הקוד המסכם ישמש אותך על מנת לאתר מקצועות ותחומי לימוד המתאימים לאישיות שלך.

ה- SDS פותח על בסיס התיאוריה של ג'ון הולנד, לפיה ניתן לאפיין אנשים ושדות תעסוקתיים באמצעות שישה טיפוסים בסיסיים: ביצועי (Realistic - R), חקרני (Investigative - I), אמנותי (Artistic - A), חברתי (Social - S), יזמי (Enterprising - E) ומנהלתי (ِConventional - C). טיפוסי אישיות אלו מוכרים יחד בתור RIASEC.

גלו את העתיד המקצועי שלכם.

יותר מ-35 מיליון איש ברחבי העולם נעזרו ב-SDS על מנת לגלות כיווני תעסוקה ותחומי לימוד בהם יוכלו לחוש סיפוק.

עדיין תלמידים או הורים לתלמידים? תלמידי תיכון יכולים להשתמש ב-SDS  על מנת למקד את אפשרויות הלימוד שלהם, להחליט לגבי כיוונים ללימודי ההמשך או השכלה גבוהה, ולבחור את מגמות הלימוד וההרחבה שלהם בהתאם. ה- SDS מפיק רשימה של תחומי לימוד שיכולים לסייע לכם להדק את היעדים והמטרות שלכם.

משוחררים טריים? ה- SDS יכול לסייע לכם ללמוד כיצד הכישורים ותחומי העניין שגיליתם במהלך השירות הצבאי ישרתו אתכם בחיים האזרחיים. היעזרו ב- SDS על מנת ליהנות מהכוונה תעסוקתית, לתכנן את הלימודים והקריירה שלכם ולהפוך את המעבר לחיים האזרחיים ליעיל וחלק.

שוקלים להתחיל לימודים מקצועיים או אקדמאיים? סטודנטים רבים מגלים שהתחום שבחרו אינו מעניין אותם. אחרים משלימים את לימודיהם ורק אז מבינים שלא רכשו מקצוע שמסב להם סיפוק ותחושת מימוש. חסכו זמן וכסף באמצעות לימודים גבוהים המתאימים לאישיות שלכם באופן מיטבי. באמצעות ה-SDS  תוכלו לבחור בתחום לימודים שיאפשר לכם להשתלב במקצוע המביא לידי ביטוי את השאיפות, הכישורים ותחומי העניין שלכם.

שוקלים הסבה מקצועית? אנשים רבים מבינים בשלב כלשהו בחייהם שהעבודה כבר אינה מספקת אותם. אחרים נאלצים לחפש עבודה חדשה בעקבות פיטורים. רבים אף בוחרים להישאר בשוק העבודה לאחר יציאה מוקדמת לגמלאות. השתמשו ב-SDS  על מנת לגלות אילו עבודות מתאימות לכם כעת – בסופו של דבר, הכישורים ותחומי העניין שלך ודאי התפתחו והשתנו מאז שהתחלתם את המסלול המקצועי שלכם. באמצעות ה- SDS תוכל להעריך את השאיפות, הכישורים, ותחומי העניין הנוכחיים שלך ולקבל רשימה של מקצועות המתאימים לך כיום.

יועצים תעסוקתיים? שפרו את השירות שלכם באמצעות ה-SDS , כלי מתוקנן ומבוסס פסיכומטרית. ה- SDS, בו נערך שימוש ביותר מ- 1,500 מחקרים, מושתת על תיאוריה מרכזית של אישיות תעסוקתית ועל בסיס מחקרי רחב.

מתכננים את הפרישה שלכם? תוכלו להיעזר ב- SDS על מנת לגלות כיוונים חדשים לעיסוקים שיעשירו את זמנכם ויתאימו לקוד האישיות המסכם שלכם.

העתיד שלכם כבר מחכה לכם. מלאו את שאלון ה- SDS עכשיו!

 

"באמת הייתי זקוק לשינוי כיוון. בעבודה החדשה שלי אני זוכה גם להשתמש בכישורים הייחודיים שלי וגם לבלות זמן רב יותר עם המשפחה שלי"